[C++] Vývojová prostředí

DEV C++
Vývojové prostředí od Bloodshed Software, je jedním z prvotřídních nástrojů pro vývoj v programovacím jazyce C++, ale také i jazyce C. Vývojové prostředí je dostupné pro nejrůznější verze OS Windows, pouze na Windows 8 je tento program nefunkční. Nelze tedy na tomto systému tento program využívat. Program je velice jednoduchý, přehledný a měl by naplnit požadavky většiny programátorů. Samozřejmě je možné doplnit program o další funkce a knihovny, pomocí stažení dalších doplňků přímo v programu. 

Visual Studio 20XX

Další vývojové prostředí pocházející z dílen společnosti Microsoft je dalším multifunkčním nástrojem ve světě vývoje softwaru. Tento program je ovšem komerční, ale za to je v něm možné programovat nejen v jazyce C++, ale také C#,Visual Basic,F# a další…

Povětšinou se jedná o objektové programování aplikací, tedy okenní aplikace. Vývojové prostředí je dostupné v nejrůznějších verzích. Aktuální nejnovější verzí je Visual Studio 2012. Pokud jste vášnivým programátorem v různých programovacích jazycích, tak tento nástroj vás uspokojí svými bohatými možnostmi.


Monodevelop

Toto prostředí je z řady free software a je jakou-si alternativou vývojového prostředí VISUAL STUDIO pro Linuxové operační systémy. Samozřejmě je důležité zmínit, že Monodevelop není k dostání ve verzích pro Linuxové systémy, ale také jeho verze jsou k dostání pro MS Windows či MAC OS X. Monodevelop je o něco skromnější program nabízející méně funkcí než vývojové prostředí od Microsoftu. Ale je nutné dodat, že se jedná o dostačující software, který je schopný tvořit objektové aplikace na bázi C#,C++,Visual Basic. Jedná se o další dostačující nástroj pro každého vývojáře.


G++ Compiler

Jelikož zmiňuji vývojová prostředí pro programování v C++, tak někteří uživatelé nechtějí stahovat žádný z tohoto softwaru. Pokud jste uživateli využívající Linuxové operační systémy, tento nástroj by vám neměl chybět. Tento nástroj slouží k překladu zdrojového kódu programu, který může být napsán například v textovém editoru. Je nutné podotknout, že s tímto nástrojem nevyčarujete veliká kouzla a tedy neočekávejte kompilaci objektových aplikací. Nástroj slouží pro kompilaci konzolových aplikací, které jsou využitelné například pro usnadnění práce například se systémem. Použití tohoto kompilátoru bude věnován samostatný článek. Jedná se tedy o obyčejný kompilátor.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice C++ se štítky , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>